  • 55/0312-22-0CS2723
55/0312-22-0CS2723
advertisement
Manufacturer No:
55/0312-22-0CS2723
HK JDW NO:
798-55/0312-22-0CS2723
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
55/0312-22-0CS2723
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.039 (0.99mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.004 0.09mm