  • 550D106X9035R2B
550D106X9035R2B
advertisement
Manufacturer No:
550D106X9035R2B
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-550D106X9035R2B
Package:
Axial
Datasheet:
550D106X9035R2B
Description:
10μF ±10% 230mOhm Polar 4μA Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
550D106X9035R2B
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TANTALEX®, 550D
  • Size / Dimension
    0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    230mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    4μA
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Diameter
    7.34mm