  • 55A0121-18-9/96
55A0121-18-9/96
advertisement
Manufacturer No:
55A0121-18-9/96
HK JDW NO:
798-55A0121-18-9/96
Package:
Datasheet:
55A0121-18-9/96
Step5Bar-code shipping tag
55A0121-18-9/96
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2005
    1 (Unlimited)
  • Color
    White
  • Number of Conductors
    2 (1 Pair Twisted)
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • ELV
    Compliant
  • Connector Support Type
    WIRE AND CABLE
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.120 (3.05mm)
  • Wire/Cable Diameter
    3.1 mm
  • Outside Diameter
    3.2 mm
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    1.1684 mm
  • Strand Size
    30 AWG