  • 55A1132-20-MST3-9CS2275
55A1132-20-MST3-9CS2275
advertisement
Manufacturer No:
55A1132-20-MST3-9CS2275
HK JDW NO:
790-55A1132-20-MST3-9CS2275
Step5Bar-code shipping tag
55A1132-20-MST3-9CS2275
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Insulation Material
    ETFE
  • Conductor Material
    Copper, Silver
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    3
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    1.27 mm
  • Outside Diameter
    3.58 mm
  • Conductor Diameter
    830 μm
  • Strand Size
    32 AWG