  • 55A1822-22-9/96-9
55A1822-22-9/96-9
advertisement
Manufacturer No:
55A1822-22-9/96-9
HK JDW NO:
798-55A1822-22-9/96-9
Package:
Datasheet:
55A1822-22-9/96-9
Step5Bar-code shipping tag
55A1822-22-9/96-9
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Published
    2011
    1 (Unlimited)
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Conductors
    2 (1 Pair Twisted)
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Type
    Multi-Pair
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Jacket Color
    White
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.135 (3.43mm)
  • Insulation Diameter
    3.429 mm
  • Wire/Cable Diameter
    3.43 mm
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%