  • 55A1824-24-6/9-6
55A1824-24-6/9-6
advertisement
Manufacturer No:
55A1824-24-6/9-6
HK JDW NO:
798-55A1824-24-6/9-6
Package:
Datasheet:
55A1824-24-6/9-6
Step5Bar-code shipping tag
55A1824-24-6/9-6
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2004
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    Blue
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Gauge
    24 AWG
  • Jacket Color
    Blue
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.123 (3.12mm)
  • Conductor Insulation
  • Wire/Cable Diameter
    1.14 mm
  • Shield Coverage
    85%
  • Outside Diameter
    3.12 mm
  • Wire/Cable Color
    White
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm