  • 55A1842-20-MSL4-9CS2199
55A1842-20-MSL4-9CS2199
advertisement
Manufacturer No:
55A1842-20-MSL4-9CS2199
HK JDW NO:
798-55A1842-20-MSL4-9CS2199
Step5Bar-code shipping tag
55A1842-20-MSL4-9CS2199
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2004
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    4
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
    White
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.173 (4.39mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
M42899 SL002
M42899 SL002
M3873 BK199
M3873 BK199
P186FPL1.40.03
P186FPL1.40.03
M13193 SL199
M13193 SL199
3336 SL001
3336 SL001
121700A 0105000
121700A 0105000
121700A 0105000