  • 55A4142-20-2/5/6/9-9
55A4142-20-2/5/6/9-9
advertisement
Manufacturer No:
55A4142-20-2/5/6/9-9
HK JDW NO:
790-55A4142-20-2/5/6/9-9
Step5Bar-code shipping tag
55A4142-20-2/5/6/9-9
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver
  • Published
    2005
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    4
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    1.27 mm
  • Outside Diameter
    3.4798 mm
  • Wire/Cable Color
    Blue
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    939.8 μm
  • Strand Size
    32 AWG