  • 55A4832-12-MST3-9CS2275
55A4832-12-MST3-9CS2275
advertisement
Manufacturer No:
55A4832-12-MST3-9CS2275
HK JDW NO:
798-55A4832-12-MST3-9CS2275
Step5Bar-code shipping tag
55A4832-12-MST3-9CS2275
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.260 (6.60mm)
  • Conductor Insulation
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0090 0.229mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2004
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    12 AWG
  • Voltage
    600V