  • 55A6052-24-3/6/9-9CS2199
55A6052-24-3/6/9-9CS2199
advertisement
Manufacturer No:
55A6052-24-3/6/9-9CS2199
HK JDW NO:
798-55A6052-24-3/6/9-9CS2199
Step5Bar-code shipping tag
55A6052-24-3/6/9-9CS2199
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2005
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.130 (3.30mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
M42899 SL002
M42899 SL002
M13193 SL199
M13193 SL199
3336 SL001
3336 SL001
121700A 0105000
121700A 0105000
121700A 0105000