  • 55A6067-22-9-9-9
55A6067-22-9-9-9
advertisement
Manufacturer No:
55A6067-22-9-9-9
HK JDW NO:
798-55A6067-22-9-9-9
Package:
Datasheet:
55A6067-22-9-9-9
Step5Bar-code shipping tag
55A6067-22-9-9-9
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Series
    MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A6067
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall, Shielded
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.115 (2.92mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.008 0.20mm