  • 55/LF0114-30-9
55/LF0114-30-9
advertisement
Manufacturer No:
55/LF0114-30-9
HK JDW NO:
798-55/LF0114-30-9
Package:
Datasheet:
55/LF0114-30-9
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
55/LF0114-30-9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2007
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Wire Gauge
    30 AWG
  • Voltage
    600V
  • Connector Support Type
    WIRE AND CABLE
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    7/38
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.024 (0.61mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.005 0.13mm