  • 55PC0111-22-91CS2502
55PC0111-22-91CS2502
advertisement
Manufacturer No:
55PC0111-22-91CS2502
HK JDW NO:
798-55PC0111-22-91CS2502
Step5Bar-code shipping tag
55PC0111-22-91CS2502
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2011
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    White, Brown Stripe
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.041 (1.04mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm