  • 55PC1134-24-3/6/9-3
55PC1134-24-3/6/9-3
advertisement
Manufacturer No:
55PC1134-24-3/6/9-3
HK JDW NO:
798-55PC1134-24-3/6/9-3
Step5Bar-code shipping tag
55PC1134-24-3/6/9-3
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Silver Coated
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    Orange
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Gauge
    24 AWG
  • Jacket Color
    Orange
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.108 (2.74mm)
  • Conductor Insulation
  • Wire/Cable Diameter
    900 μm
  • Shield Coverage
    85%
  • Outside Diameter
    2.74 mm
  • Wire/Cable Color
    White
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0070 0.178mm