  • 55PC1213-20-9-9CS2861
55PC1213-20-9-9CS2861
advertisement
Manufacturer No:
55PC1213-20-9-9CS2861
HK JDW NO:
798-55PC1213-20-9-9CS2861
Step5Bar-code shipping tag
55PC1213-20-9-9CS2861
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Copper, Nickel Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2015
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall, Shielded
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.083 (2.11mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm