  • 55PC1256-24-MST5-9CS2861
55PC1256-24-MST5-9CS2861
advertisement
Manufacturer No:
55PC1256-24-MST5-9CS2861
HK JDW NO:
798-55PC1256-24-MST5-9CS2861
Package:
Description:
55PC CABLE
Step5Bar-code shipping tag
55PC1256-24-MST5-9CS2861
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Nickel Coated
  • Shield Material
    Copper, Nickel Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2005
  • Number of Conductors
    5
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.144 (3.66mm)
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm