  • 55PC1811-20-9-3CS2433
55PC1811-20-9-3CS2433
advertisement
Manufacturer No:
55PC1811-20-9-3CS2433
HK JDW NO:
798-55PC1811-20-9-3CS2433
Step5Bar-code shipping tag
55PC1811-20-9-3CS2433
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2015
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall, Shielded
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.087 (2.21mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm