  • 55PC2111-18-9-4CS2970
55PC2111-18-9-4CS2970
advertisement
Manufacturer No:
55PC2111-18-9-4CS2970
HK JDW NO:
798-55PC2111-18-9-4CS2970
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
55PC2111-18-9-4CS2970
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Shielded
  • Jacket Color
    Yellow
  • Conductor Strand
    19/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.080 (2.03mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.007 0.18mm