  • 55PC6128-20-MST4-9CS3296
55PC6128-20-MST4-9CS3296
advertisement
Manufacturer No:
55PC6128-20-MST4-9CS3296
HK JDW NO:
798-55PC6128-20-MST4-9CS3296
Package:
Description:
55PC CABLE
Step5Bar-code shipping tag
55PC6128-20-MST4-9CS3296
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    200°C
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    4
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.161 (4.09mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm