  • 55PC6303-22-3/6/9-9CS3350
55PC6303-22-3/6/9-9CS3350
advertisement
Manufacturer No:
55PC6303-22-3/6/9-9CS3350
HK JDW NO:
798-55PC6303-22-3/6/9-9CS3350
Step5Bar-code shipping tag
55PC6303-22-3/6/9-9CS3350
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Nickel Coated
  • Shield Material
    Copper, Nickel Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2011
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.141 (3.58mm)
  • Shield Type
    Double Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0075 0.191mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
M42899 SL002
M42899 SL002
M13193 SL199
M13193 SL199
3336 SL001
3336 SL001
121700A 0105000
121700A 0105000
121700A 0105000