  • 564RC0HAJ602EJ6R8D
564RC0HAJ602EJ6R8D
advertisement
Manufacturer No:
564RC0HAJ602EJ6R8D
HK JDW NO:
886-564RC0HAJ602EJ6R8D
Description:
Cera-Mite 564R 6.8pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0H -25°C~105°C Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
564RC0HAJ602EJ6R8D
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Temperature Coefficient
    C0H
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    6000V 6kV
  • Capacitance
    6.8pF