  • 588L128X2ITT
588L128X2ITT
advertisement
Manufacturer No:
588L128X2ITT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-588L128X2ITT
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
588L128X2ITT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
588L128X2ITT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    588
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    TCXO
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    12.8MHz
  • Frequency Stability
    ±280ppb
  • Output
    Clipped Sine Wave
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    3.5mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 2.1mm
  • Operating Frequency
    12.8MHz
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm