  • 591D227X06R3D2T20H
591D227X06R3D2T20H
advertisement
Manufacturer No:
591D227X06R3D2T20H
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-591D227X06R3D2T20H
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
220μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 65mOhm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
591D227X06R3D2T20H
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, 591D
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.169W 7.50mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    220μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    65mOhm
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    4.2926mm