  • 592D227X96R3C2T18H
592D227X96R3C2T18H
advertisement
Manufacturer No:
592D227X96R3C2T18H
HK JDW NO:
874-592D227X96R3C2T18H
Package:
2812 (7132 Metric)
Description:
220μF ±10% 150mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0139mA Tape & Reel (TR) 2812 (7132 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
592D227X96R3C2T18H
  • Package / Case
    2812 (7132 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.126W 7.10mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Leakage Current
    0.0139mA
  • Ripple Current
    860mA