  • 593D686X9010D2T
593D686X9010D2T
advertisement
Manufacturer No:
593D686X9010D2T
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-593D686X9010D2T
Package:
Datasheet:
Description:
68μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 150mOhm 2-Termination Polar Tantalum
Step5Bar-code shipping tag
593D686X9010D2T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    1mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    6.8μA
  • Height
    3.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm