  • 595D107X0016R2T
595D107X0016R2T
advertisement
Manufacturer No:
595D107X0016R2T
HK JDW NO:
874-595D107X0016R2T
Package:
2824 (7260 Metric)
Datasheet:
595D107X0016R2T
Description:
100μF ±20% 180mOhm 2-Termination 0.016mA Tape & Reel (TR) 2824 (7260 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
595D107X0016R2T
  • Package / Case
    2824 (7260 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
    Conformal Coated
  • Voltage - Rated
    16V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Depth
    6mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    180mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Leakage Current
    0.016mA
  • Ripple Current
    1300mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.148 3.75mm
  • Length
    7.2mm