  • 595D226X0025D2T
595D226X0025D2T
advertisement
Manufacturer No:
595D226X0025D2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-595D226X0025D2T
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
595D226X0025D2T
Description:
22μF ±20% 280mOhm 2-Termination Tantalum 5.5μA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
595D226X0025D2T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, 595D
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.169W 7.50mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Conformal Coated
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7543
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    280mOhm
  • Leakage Current
    5.5μA
  • Ripple Current
    730μA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height
    6.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.5mm