  • 595D336X96R3S2T
595D336X96R3S2T
advertisement
Manufacturer No:
595D336X96R3S2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-595D336X96R3S2T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
595D336X96R3S2T
Description:
33μF ±10% 1.3Ohm 2-Termination POLARIZED 0.0021mA Tape & Reel (TR) 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
595D336X96R3S2T
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, 595D
  • Size / Dimension
    0.134Lx0.067W 3.40mmx1.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Conformal Coated
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.3Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Leakage Current
    0.0021mA
  • Ripple Current
    210mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Manufacturer Size Code
    S
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm
  • Length
    3.4mm
  • Width
    1.7mm