  • 63PZJ47M8X9
63PZJ47M8X9
advertisement
Manufacturer No:
63PZJ47M8X9
HK JDW NO:
683-63PZJ47M8X9
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP ALUM POLY HYB 47UF 63V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
63PZJ47M8X9
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Surface Mount Land Size
  • Mfr
    Rubycon
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    PZJ
  • Size / Dimension
    0.315" Dia (8.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Hybrid
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    63 V
  • Capacitance
    47 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm
  • Lead Spacing
    0.138" (3.50mm)
  • Ripple Current @ Low Frequency
    75 mA @ 100 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.5 A @ 100 kHz