  • 66XR200KLF
66XR200KLF
advertisement
Manufacturer No:
66XR200KLF
Manufacturer:
TT Electronics/BI
HK JDW NO:
860-66XR200KLF
Package:
Datasheet:
66XR200KLF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
66XR200KLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Series
    66
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.475 x 0.200 Face x 0.410 H 12.07mmx5.08mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    200kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W