  • 7023-D-I-350
7023-D-I-350
advertisement
Manufacturer No:
7023-D-I-350
Manufacturer:
LEDdynamics Inc.
HK JDW NO:
468-7023-D-I-350
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7023-D-I-350
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Series
    BuckPlus™ 7023
  • Size / Dimension
    0.83Lx0.83W x 0.43 H 21.1mmx21.1mmx10.9mm
  • Feature
    SCP
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Constant Current
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power (Watts)
    11W
  • Max Power Dissipation
    11W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    95%
  • Voltage - Input (Max)
    32V
  • Max Output Current
    350mA
  • Voltage - Input (Min)
    7V
  • Current - Output (Max)
    350mA
  • Voltage - Output
    32V Max
  • Topology
    Buck
  • Min Input Voltage
    7V
  • Max Input Voltage
    32V
  • Dimming
    Analog
  • Height
    10.922mm
  • Length
    21.082mm
  • Width
    21.082mm