  • 790D475X0040B2G
790D475X0040B2G
advertisement
Manufacturer No:
790D475X0040B2G
HK JDW NO:
866-790D475X0040B2G
Datasheet:
790D475X0040B2G
Description:
4.7μF 20% 125°C-Max -55°C-Min Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
790D475X0040B2G
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    4.8mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Length
    7.3mm