  • 82A0111-20-92
82A0111-20-92
advertisement
Manufacturer No:
82A0111-20-92
HK JDW NO:
798-82A0111-20-92
Package:
Datasheet:
82A0111-20-92
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
82A0111-20-92
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    150°C
  • Series
    MIL-W-22759, FlexLine
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    White, Red Stripe
  • Conductor Strand
    154/42
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.053 (1.35mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.004 0.09mm