  • 82A0111-24-90
82A0111-24-90
advertisement
Manufacturer No:
82A0111-24-90
HK JDW NO:
798-82A0111-24-90
Step5Bar-code shipping tag
82A0111-24-90
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Insulation Material
    ETFE
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    150°C
  • Series
    MIL-W-22759, FlexLine
  • Published
    2013
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    1
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Gauge
    24 AWG
  • Jacket Color
    White, Black Stripe
  • Conductor Strand
    105/44
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.037 (0.94mm)
  • Wire/Cable Diameter
    930 μm
  • Outside Diameter
    930 μm
  • Wire/Cable Color
    Black
  • Number of Strands
    105
  • Conductor Diameter
    635 μm
  • Strand Size
    44 AWG
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.004 0.09mm