  • 82A0112-16-9
82A0112-16-9
advertisement
Manufacturer No:
82A0112-16-9
HK JDW NO:
798-82A0112-16-9
Step5Bar-code shipping tag
82A0112-16-9
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MIL-W-22759, FlexLine
  • Published
    2004
    1 (Unlimited)
  • Color
    White
  • Number of Conductors
    1
  • Wire Gauge
    16 AWG
  • Voltage
    600V
  • ELV
    Compliant
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    259/40
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.079 (2.01mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.004 0.09mm