  • 8G26-8A-CB1-00-3.00
8G26-8A-CB1-00-3.00
advertisement
Manufacturer No:
8G26-8A-CB1-00-3.00
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-8G26-8A-CB1-00-3.00
Package:
Description:
CABLE TWINAX MINISAS 26POS 3M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
8G26-8A-CB1-00-3.00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Insulation Material
    PVC
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Series
    8G26
  • Feature
    Key Slot 2-4 to Key Slot 4-6, Pull Tab
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Plug to Plug
  • Number of Positions
    26
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Black
  • Gender
    Male to Male
  • Fastening Type
    Latch Lock, Push-Pull
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Conductors
    16
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Cable Type
    Flat, Twin Axial
  • Wire/Cable Type
    Flat
  • Cable Length
    3m
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG