  • A104Z15Y5VF5TAA
A104Z15Y5VF5TAA
advertisement
Manufacturer No:
A104Z15Y5VF5TAA
HK JDW NO:
886-A104Z15Y5VF5TAA
Datasheet:
A104Z15Y5VF5TAA
Description:
A 0.1μF 50V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -30°C~85°C Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
A104Z15Y5VF5TAA
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
  • Tolerance
    -20% +80%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Dielectric
    Y5V
  • Length
    3.81mm