  • A14100A-RQ208I
A14100A-RQ208I
advertisement
Manufacturer No:
A14100A-RQ208I
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-A14100A-RQ208I
Package:
208-BFQFP Exposed Pad
Datasheet:
A14100A-RQ208I
Description:
5V V 4.1mm mm 3 ns ns FPGAs ACT™ 3 Series 100MHz MHz 208-BFQFP Exposed Pad 0.5mm mm 208
Quantity:
In Stock : 4303
Step5Bar-code shipping tag
A14100A-RQ208I
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    208-BFQFP Exposed Pad
  • Number of Pins
    208
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    ACT™ 3
  • Published
    2012
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    208
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    100MHz
  • Base Part Number
    A14100
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Number of I/O
    175
  • Propagation Delay
    3 ns
  • Turn On Delay Time
    3 ns
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Number of Logic Elements/Cells
    1377
  • Number of Gates
  • Number of Registers
  • Length
    28mm
  • Height Seated (Max)
    4.1mm
  • Width
    28mm