  • A472K15X7RH5TAA
A472K15X7RH5TAA
advertisement
Manufacturer No:
A472K15X7RH5TAA
HK JDW NO:
886-A472K15X7RH5TAA
Datasheet:
A472K15X7RH5TAA
Description:
A 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C Through Hole Axial
Quantity:
In Stock : 14906
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
A472K15X7RH5TAA
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Dielectric
    X7R
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    3.8mm