  • A473K20X7RK5TAA
A473K20X7RK5TAA
advertisement
Manufacturer No:
A473K20X7RK5TAA
HK JDW NO:
886-A473K20X7RK5TAA
Datasheet:
A473K20X7RK5TAA
Description:
A 0.047μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
A473K20X7RK5TAA
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.047μF
  • Packing Method
    TR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Diameter
    3mm
  • Length
    5mm