  • A561J15C0GH5TAA
A561J15C0GH5TAA
advertisement
Manufacturer No:
A561J15C0GH5TAA
HK JDW NO:
886-A561J15C0GH5TAA
Datasheet:
A561J15C0GH5TAA
Description:
A 560pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
A561J15C0GH5TAA
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    560pF
  • Packing Method
    TR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    3.8mm