  • A700Q227M002ATE009
A700Q227M002ATE009
advertisement
Manufacturer No:
A700Q227M002ATE009
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-A700Q227M002ATE009
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
AO CAP ALUMINUM POLYMER SMD, 22
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A700Q227M002ATE009
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Surface Mount Land Size
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    AO-Cap A700
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Polymer
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2 V
  • Capacitance
    220 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ High Frequency
    5.9 A @ 100 kHz