  • #A814AY-821K=P3
#A814AY-821K=P3
advertisement
Manufacturer No:
#A814AY-821K=P3
Manufacturer:
Toko
HK JDW NO:
4668-#A814AY-821K=P3
Package:
Datasheet:
#A814AY-821K=P3
Description:
#A814AY-821K=P3 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Toko stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
#A814AY-821K=P3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    9.7mm
  • Construction
    Chip
  • Inductance
    820 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Current
    1.84A
  • Max DC Current
    340mA
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    4538
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    87mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    820 µH
  • Height
    5mm
  • Length
    11.3mm
  • Width
    9.7mm