  • ACM2012-121-2P-T001
ACM2012-121-2P-T001
advertisement
Manufacturer No:
ACM2012-121-2P-T001
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-ACM2012-121-2P-T001
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Description:
Common Mode Chokes / Filters 120ohms@100MHz 370mA CMF AEC-Q200
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACM2012-121-2P-T001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2011
  • Series
    ACM
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    1.4mm
  • Current Rating
    370mA
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    120Ohm
  • Current
    370mA
  • Max DC Current
    370mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • DC Current
    370mA
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    220mOhm
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.2954mm