  • ADM6346-39ARTZ-R7
ADM6346-39ARTZ-R7
advertisement
Manufacturer No:
ADM6346-39ARTZ-R7
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-ADM6346-39ARTZ-R7
Datasheet:
ADM6346-39ARTZ-R7
Description:
3V3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor1 Channels
Purchasing and Inquiry
ADM6346-39ARTZ-R7 Overview
This voltage supervisor has a total of 3 mounting terminals that can be used for mounting. Power management is packaged in a Tape & Reel (TR) way. Power management is possible to find a series of 1 functions. There are 1 channels available on this supervisor, and each channel has a different function. Please find attached TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 functions for your reference in this IC power. As with other Simple Reset/Power-On Reset products, this IC management also offers a wide range of benefits. IC management is specified that the package peak reflow temperature should be 260. The supervisor is always powered by a 3V volt supply. When 1 is applied to the power ic, it conducts. Taking into account all of the pins, this power management has a total of 3. The recommended mounting type is Surface Mount. It is recommended that the supervisor be set to this temperature: -40°C~85°C TA. While in operation, this supervisor has a voltage output of Push-Pull, Totem Pole. Supervisors are also additional features, such as [0] for example, which are worth mentioning.
ADM6346-39ARTZ-R7 Features
Simple Reset/Power-On Reset type
ADM6346-39ARTZ-R7 Applications
There are a lot of Rochester Electronics, LLC ADM6346-39ARTZ-R7 Voltage Supervisors applications.
  • DVR
  • Linux and server computing
  • Analog circuit
  • Embedded computing
  • Set top box
  • Electrical fire monitoring system
  • Refrigeration
  • Power distribution systems of ICU
  • Automotive power systems
  • Dash board
Step5Bar-code shipping tag
ADM6346-39ARTZ-R7
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Pbfree Code
    yes
    MATTE TIN
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 3.9 V
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.96mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
    3
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Voltage - Threshold
    3.9V
  • Number of Voltages Monitored
  • Length
    2.9mm