  • AEH130PS05
AEH130PS05
advertisement
Manufacturer No:
AEH130PS05
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-AEH130PS05
Package:
Datasheet:
AEH130PS05
Description:
XP POWER AEH130PS05AC/DC Power Supply, Desktop, Mains Plug Sold Separately, 90 V, 264 V, 115 W, 5 V, 23 A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AEH130PS05
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Published
    2007
  • Series
    AEH130 (130W)
  • Size / Dimension
    7.71Lx3.46W x 1.99 H 196.0mmx88.0mmx50.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    115W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cUL
  • Efficiency
    80%
  • Lead Length
    1.22m
  • Max Output Current
    23A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    23A
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    115W
  • Min Input Voltage
    90V
  • Max Input Voltage
    264V
  • Current - Output 1
    23A
  • Max Output Power
    115W
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    48 1.22m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    DIN, 8 Pin
  • Nominal Output Voltage
    5V
  • Min Input Voltage (AC)
    90V
  • Max Input Voltage (AC)
    264V