  • AEH130PS12
AEH130PS12
advertisement
Manufacturer No:
AEH130PS12
HK JDW NO:
906-AEH130PS12
Package:
Datasheet:
AEH130PS12
Description:
XP POWER AEH130PS12AC/DC Power Supply, Desktop, Mains Plug Sold Separately, 90 V, 264 V, 130 W, 12 V, 10.8 A
Step5Bar-code shipping tag
AEH130PS12
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Published
    2007
  • Series
    AEH130 (130W)
  • Size / Dimension
    7.71Lx3.46W x 1.99 H 196.0mmx88.0mmx50.5mm
  • Power Rating
    130W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    80%
  • Lead Length
    1.22m
  • Max Output Current
    10.8A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    10.8A
  • Output Power
    130W
  • Min Input Voltage
    90V
  • Max Input Voltage
    264V
  • Current - Output 1
    10.8A
  • Max Output Power
    130W
  • Output Connector
    DIN, 8 Pin
  • Nominal Output Voltage
    12V
  • Min Input Voltage (AC)
    90V
  • Max Input Voltage (AC)
    264V