  • AEH45UM31
AEH45UM31
advertisement
Manufacturer No:
AEH45UM31
HK JDW NO:
906-AEH45UM31
Package:
Datasheet:
AEH45UM31
Description:
XP POWER AEH45UM31AC/DC Power Supply, Desktop, Mains Plug Sold Separately, Fixed, 42W, 5V, 5A, 12V, 2A, -12V, 800mA
Step5Bar-code shipping tag
AEH45UM31
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to AEH45UM31.
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Published
    2003
  • Series
    AEH45 (45W)
  • Size / Dimension
    5.75Lx2.99W x 1.69 H 146.0mmx76.0mmx43.0mm
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    59W
  • Power Rating
    42W
  • Number of Outputs
    3
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    5A 2A 800mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    5A
  • Output Power
    42W
  • Voltage - Output
    5V 12V -12V
  • Voltage - Output 2
    12V
  • Min Input Voltage
    90V
  • Max Input Voltage
    264V
  • Current - Output 1
    5A
  • Voltage - Output 3
    -12V
  • Max Output Power
    42W
  • Output Connector
    DIN, 5 Pin
  • Current - Output 2
    2A
  • Min Input Voltage (AC)
    90V
  • Max Input Voltage (AC)
    264V
  • Current - Output 3
    800mA