  • AF162-JR-07200KL
AF162-JR-07200KL
advertisement
Manufacturer No:
AF162-JR-07200KL
HK JDW NO:
898-AF162-JR-07200KL
Package:
0606, Convex
Datasheet:
AF162-JR-07200KL
Step5Bar-code shipping tag
AF162-JR-07200KL
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0606, Convex
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Series
    AF162
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.063W 1.60mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    200kOhm
  • Applications
    DDRAM, SDRAM
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm