  • AHM85PS19
AHM85PS19
advertisement
Manufacturer No:
AHM85PS19
HK JDW NO:
906-AHM85PS19
Package:
Datasheet:
AHM85PS19
Description:
XP POWER AHM85PS19AC/DC Power Supply, Medical, Mains Plug Sold Separately, 80 V, 264 V, 85 W, 19 V, 4.47 A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AHM85PS19
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to AHM85PS19.
    Select All
  • Mount
    External
  • Weight
    0.882lb 400.07g
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Series
    AHM85 (85W)
  • Size / Dimension
    5.90Lx2.52W x 1.45 H 150.0mmx64.0mmx37.0mm
  • Power Rating
    85W
  • Max Power Dissipation
    85W
  • Lead Length
    900mm
  • Max Output Current
    4.47A
  • Voltage - Output 1
    19V
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Output Current
    4.47A
  • Output Power
    85W
  • Min Input Voltage
    80V
  • Max Input Voltage
    264V
  • Current - Output 1
    4.47A
  • Max Output Power
    85W
  • Output Connector
    Power DIN, 4 Pin
  • Nominal Output Voltage
    19V
  • No Load Power Consumption
    500mW Max
  • Min Input Voltage (AC)
    80V
  • Max Input Voltage (AC)
    264V
  • Height
    36.83mm